Három írás az amerikai nagyvállalati vezetők állásfoglalásáról: új stakeholder modell? M. Spence, K. Pistor, J. Stiglitz
The End of Shareholder Primacy?
Michael Spence
Aug 26, 2019 – Project Syndicate
Why America’s CEOs Have Turned Against Shareholders
Katharina Pistor
Aug 26, 2019 – Project Syndicate
Johannes Eisele/AFP/Getty Images
Is Stakeholder Capitalism Really Back?
Joseph E. Stiglitz
Aug 27, 2019 – Project Syndicate
A digitális korszak kihívásai – V. Labhard, P. McAdam, F. Petroulakis, L. Vivian
Challenges in the digital age
Vincent Labhard, Peter McAdam, Filippos Petroulakis, Lara Vivian
27 August 2019 – VOX CEPR Policy Portal
Hogyan vezetett Adam Smith munkamegosztás-koncepciója a számítógépekhez? T. Taylor
How Adam Smith’s Idea of the Division of Labor Led to the Digital Computer
Timothy Taylor
Friday, August 23, 2019 – CONVERSABLE ECONOMIST
Két írás a központi bankok dilemmáiról : L. Summers-A. Stansbury, D. Glasner
Hová tartanak a központi bankok? L. Summers, A. Stansbury
Whither Central Banking?
Lawrence H. Summers , Anna Stansbury
Aug 23, 2019 – Project Syndicate
erhui1979/Getty Images
A hozamgörbe inverziója és a központi bankok agóniája – D. Glasner
Yield-Curve Inversion and the Agony of Central Banking
David Glasner
August 15, 2019 – Uneasy Money
A big-tech keserű aratása? D. Acemoglu
Big Tech’s Harvest of Sorrow?
Daron Acemoglu
Aug 7, 2019 – Project Syndicate
Hogyan lett Svédország vállalkozóbarátabb mint az USA – F. Heyman, P-J. Norbäck, L. Persson
How Sweden became more entrepreneurial than the US
Fredrik Heyman, Pehr-Johan Norbäck, Lars Persson
12 August 2019 – VOX CEPR Policy Portal
Hogyan kellene az akadémiai közgazdaságtannak megbirkózni az ideológiai előítéletekkel – S. Wren-Lewis
How should academic economics cope with ideological bias
Simon Wren-Lewis
Friday, 16 August 2019 – mainly macro / Comment on macroeconomic issues
Az idológia halott, éljen az ideológia! M. Javdani, Ha-Joon Chang
Ideology is Dead! Long Live Ideology!
Mohsen Javdani and Ha-Joon Chang
August 12, 2019 – BRAVE NEW EUROPE
Az amerikai szuperhatalom pánikban – B. DeLong
America’s Superpower Panic
J. Bradford DeLong
Aug 12, 2019 – Project Syndicate
A student stands in front of a statue of Mao after taking part in a graduation ceremony at Fudan University in Shanghai, June 23, 2017. Aly Song/Reuters/VCG
A kínai egyetemek gondja: kevés a lemorzsolódó – Z. Duanhong
The Problem With Chinese Universities? Not Enough Dropouts
At many Chinese universities, the graduation rate is over 90 percent, and the guarantee of a degree has led to an epidemic of student slacking.
Zhang Duanhong
Jan 15, 2019 – Sixth Tone
Az indiai demonetizálás gazdasági hatása – G. Chodorow-Reich
Cash and the economy: Evidence from India’s demonetisation
Gabriel Chodorow-Reich
20 August 2019 – VOX CEPR Policy Portal
Egy bizonytalan kapocs: a részvénypiaci integráció fejlődése 1913 óta – C. Bastidon, M. Bordo, A. Parent, M. Weidenmier
Towards an Unstable Hook: The Evolution of Stock Market Integration Since 1913
Cécile Bastidon, Michael Bordo, Antoine Parent, Marc Weidenmier
NBER Working Paper No. 26166
Issued in August 2019 – National Bureau of Economic Research
Vallásosság, oktatás és gazdasági fejlődés a XIX. századi Franciaországban – M. Squicciarini
Devotion and development: Religiosity, education, and economic progress in 19th-century France
Mara Squicciarini
18 August 2019 – VOX CEPR Policy Portal
Helyszín: Az előadásra zoom felületen kerül sor 02.04-én 14:00 órakor. Az ehhez tartozó link külső érdeklődők számára a kti.titkarsag@krtk.hu e-mail címen igényelhető és csütörtök délután válik elérhetővé. Absztrakt: A versenyszabályozás célja a versenyellenes magatartás kiszűrése, a tisztességes verseny biztosításán keresztül a piacok hatékonyságának növelése. A kontinentális jogrendszerekben ezt általában versenyhatóságokon keresztül ... Részletek »
Helyszín: Az előadásra zoom felületen kerül sor 02.11-én 14:00 órakor. Az ehhez tartozó link a kti.titkarsag@krtk.hu e-mail címen igényelhető és csütörtök délután válik elérhetővé. We develop a new method, which assumes that marital preferences are characterized either by the scalar-valued measure developed by Liu and Lu (2006) for ... Részletek »
Helyszín: Az előadásra zoom felületen kerül sor 02.25-én 14:00 órakor. Az ehhez tartozó link a kti.titkarsag@krtk.hu e-mail címen igényelhető és csütörtök délután válik elérhetővé. Abstract: This paper measures social mobility rates in Hungary 1949-2017, for upper class and underclass families, using surnames to measure social status. In these ... Részletek »
A KRTK Közgazdaság-tudományi Intézet teljesítményéről A KRTK KTI a RePEc/IDEAS rangsorában, amely a világ közgazdaság-tudományi tanszékeit és intézeteit rangsorolja publikációs teljesítményük alapján, a legjobb ... Részletek »
Tisztelt Kollégák! Tudományos kutatóként, intézeti vezetőként egész életünkben a kutatói szabadság és felelősség elve vezetett bennünket. Meggyőződésünk, hogy a tudomány csak akkor érhet el ... Részletek »
A koronavírus-oltás prioritásainak etikája – P. Singer The Ethics of Prioritizing COVID-19 Vaccination Peter Singer Jan 19, 2021 – Project Syndicate Merre Amerika? J. ... Részletek »
Az mRNS alapú vakcinákat övező bizonytalanság sok, egyébként nem oltásszkeptikus embert is eltántorít attól, hogy beoltassa magát. Érdemes tudatosítani, hogy a bizonytalanság irracionálisan ... Részletek »
A kötelező magánnyugdíjrendszer (KMNYR) 1998 és 2010 között működött hazánkban. Népszerű volt, bár alig termelt reálhozamot, és több évtizeden keresztül jelentősen növelte volna az ... Részletek »